Społeczność Bursy Szkolnej w związku z zaistniałą sytuacją w Ukrainie wyraża solidarność z narodem ukraińskimi i kieruje słowa wsparcia do wszystkich mieszkańców Ukrainy. Jesteśmy z Wami! 

Młodzież mieszkająca w bursie  aktywnie włącza się w pomoc mieszkańcom Ukrainy i bierze udział w zbiórce darów dla uchodźców z Ukrainy.  

Zakończył się konkurs "Świąteczna dekoracja pokoju". Konkurs miał na celu wymianę doświadczeń estetycznych między uczestnikami, rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej, wytworzenie świątecznej atmosfery oraz integrację wychowanków.  Konkursowe zespoły wykazały się dużą kreatywnością, umiejętnościami dekoratorskimi oraz oryginalnością.  

Laureatami konkursu zostali: 

  • I miejsce (ex aequo): Kinga, Zuzanna, Aniela, Karolina - pokój 131  oraz Hubert, Krystian, Hubert, Błażej - pokój 116 
  • II miejsce: Urszula, Dominika, Maja, Kamila - pokój 110 
  • III miejsce: Jakub, Mateusz, Oskar, Franciszek - pokój 120 

Gratulujemy wszystkim wychowankom, którzy udekorowali swoje pokoje. Dekoracje  i świąteczny wystrój pokoi wprowadziły w bursie wyjątkowy, niepowtarzalny klimat  i pozwoliły poczuć atmosferę zbliżających się świąt.  

Konkurs na wykonanie "Kartki świątecznej" został rozstrzygnięty. Konkurs miał na celu wymianę pobudzenie inwencji twórczej, rozwijanie wrażliwości estetycznej i zachowanie tradycji  wykonywania kartek bożonarodzeniowych. Konkursowe kartki mogły być wykonane w dowolnej technice i z różnorodnych materiałów. Jury oceniało kartki pod względem wrażeń estetycznych, wkładu i oryginalności pracy oraz nawiązania do tradycji bożonarodzeniowej. 

Laureatką konkursu została Zuzanna Biedul

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. 

Zakończył się konkurs integracyjny ZgrajMY (się). Konkursowe zespoły przez sześć tygodni otrzymywały zadania do wykonania. Drużyny biorące udział w konkursie wykonywały zielniki, szukały krasnoludków, projektowały własne logo, przeprowadzały wywiad oraz piekły ciasto.  

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: 

  • Natalia Bitowska i Julia Jankowska (pokój 128),  
  • Michał Duś, Konrad Rudziewicz, Sebastian Kijewski, Kacper Kotarski, Błażej Rawinis i Piotr Staśkiewicz (segment 117/118),  
  • Patrycja Czereszewska, Karolina Makowiecka, Marcelina Lelo i Oliwia Sokołowska (pokój 124).  

II miejsce: 

  • Kinga Bolińska, Maria Masalska, Joanna Rzodkiewicz, Magda Rzodkiewicz (pokój 112), 
  • Aleksandra Grzyb i Karolina Hanc (pokój 9), 
  • Weronika Pietruszewska i Marta Wieczorczuk (pokój 15).  

III miejsce:  

  • Agata Gajewska, Julia Kuźnicka, Karolina Łebska i Magdalena Stawiecka (pokój 122).  

Gratulujemy.