18 kwietnia odbyło się w bursie uroczyste „Pożegnanie Absolwentów”.

W spotkaniu uczestniczyła Dyrekcja Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach, wychowawcy, wychowankowie oraz główni bohaterowie uroczystości - absolwenci. Pani Dyrektor życzyła absolwentom bardzo dobrych wyników na maturze, wielu sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do wymarzonych celów. Zgodnie z tradycją, absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy. Następnie maturzyści podsumowali swój pobyt w bursie i podziękowali gronu pedagogicznemu za rodzinną atmosferę i zrozumienie.

Oprawę artystyczną uroczystości stanowił montaż słowno-muzyczny, w którym młodzież mieszkająca w bursie pożegnała swoich starszych kolegów i koleżanki. Wiele wzruszeń, uśmiechów i wspomnień wywołała prezentacja multimedialna, która przypomniała absolwentom lata spędzone w bursie. Spotkanie zakończył poczęstunek, podczas którego był czas na wspomnienia i rozmowy o planach na przyszłość tegorocznych absolwentów. W tak miłej atmosferze, odchodzący w tym roku wychowankowie spędzili jeden z ostatnich wieczorów w bursie.


8 marca odbyły się w bursie warsztaty wielkanocne. Program zajęć obejmował tworzenie pisanek i ozdób świątecznych. Atmosfera spotkania sprzyjała rozmowom na temat tradycji i zwyczajów związanych ze świętami wielkanocnymi, które pielęgnowane są w domach rodzinnych wychowanków. Wspólne twórcze działanie pozwoliło uczestnikom zajęć poczuć atmosferę zbliżających się świąt.


20 lutego odbyły się w bursie zajęcia profilaktyczne pt. "Energetyk, moc czy niemoc?"

Część teoretyczna zajęć zawierała zagadnienia: skład energetyków, konsekwencje zdrowotne spożywania napojów energetycznych, alternatywne produkty spożywcze i aktywności, wspomagające sprawność fizyczną i umysłową.

Podczas podsumowania zajęć wychowankowie rysowali plakaty profilaktyczno-edukacyjne. Powstały ciekawe prace, zawierające hasła promujące czerpanie energii ze zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.


14 grudnia, kultywując piękne tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia, jak co roku, odbyła się w bursie uroczysta Wigilia. 

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od poetycko-muzycznej części artystycznej. Następnie był czas na świąteczne życzenia oraz wspólną kolację wigilijną. Na wigilijnym stole nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw. Szczególnych nastrój i atmosferę wieczoru podkreślały znane wszystkim utwory muzyczne, kolędy i pastorałki oraz wspólne rozmowy przy wigilijnym stole. Był to szczególny czas wspólnego i radosnego świętowania całej społeczności bursy.