W dniach 23-25.03.2022 r. uczniowie klas handlowych uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Gdańska w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 pn. "Kształcimy profesjonalistów".

Dzień pierwszy wyjazdu  do Gdańska upłynął pod znakiem zwiedzania - Westerplatte, Żuraw Gdański, Fontanna Neptuna, Bazylika Mariacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Kościół Świętego Mikołaja, Złota Brama i klimatyczny spacer zabytkowymi uliczkami miasta.

Drugiego dnia wycieczki młodzież miała okazję uczestniczyć w 27. Międzynarodowych Targach Bursztynu i Biżuterii AMBERIF SPRING 2022. Udział w targach stworzył okazję do zapoznania się z ofertą blisko 200 wystawców,  poznania zasad aranżacji nowoczesnych stoisk wystawienniczych oraz typów ekspozycji. Ciekawe aranżacje okien wystawowych uczniowie mogli również zaobserwować w galerii handlowej Forum Gdańsk. Nie zabrakło również chwili na zrelaksowanie się podczas spaceru po sopockim molo.

W ostatnim dniu wycieczki młodzież zwiedzała Muzeum II Wojny Światowej, które prezentuje wszystkie najważniejsze aspekty związane z największą tragedią XX wieku. Liczne eksponaty pozwoliły zrozumieć co przyczyniło się do wybuchu wojny, jak się ona toczyła oraz jak nastąpił podział Europy i świata po jej zakończeniu. Ciekawe ekspozycje w dość nietypowych i zaskakujących odsłonach. Handlowców zainteresowała również przedwojenna uliczka z witrynami takich sklepów jak: "Skład towarów mieszanych", "W. Klonowski - Polska od morza do gór", "Sprzedaż dzienników i czasopism", "Monopol tytoniowy" czy "Księgarnia - materiały piśmiennicze".