Do najbliższych obchodów Tygodnia Bibliotek zostało już niewiele czasu. W 2021 roku przypada on na okres od 8 maja (sobota) do 15 maja (sobota). Organizatorem corocznej akcji jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich a jej celem jest podkreślanie roli czytania w poprawie jakości życia. Tegoroczne hasło brzmi "Znajdziesz mnie w bibliotece".

Dołączamy się do wydarzenia. Poniższy link przekierowuje do strony, która prezentuje wybraną część zasobów bibliotecznych. Dowiecie się z niej m.in. ile książek jest w bibliotece, które są najstarsze, które najnowsze, a które są niezwykłe. Znajdziecie tam również konkurs przeznaczony dla uczniów naszej szkoły (dla zwycięzcy jest nagroda).  Mimo, że dostęp do zbiorów bibliotecznych jest ograniczony, to wypożyczanie książek nadal jest możliwe. Biblioteka szkolna zaistniała w sieci, znacząca część księgozbioru jest już dostępna w katalogu on-line. Dostęp do internetowego modułu bibliotecznego odbywa się poprzez konto w dzienniku elektronicznym.

Link do strony

https://view.genial.ly/6080099f4298ce0d07465574/interactive-image-co-kryje-biblioteka