Uczniowie klasy drugiej i pierwszej kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych pod kierunkiem Pana Marcina Budynka doskonałego kucharza, laureata wielu konkursów kulinarnych a także jurora, menagera i pomysłodawcy wielu przedsięwzięć kulinarnych.

Podczas wykładu mistrz przekazał uczniom wiedzę na temat klasyfikacji bydła mięsnego, charakterystyki najpopularniejszych ras bydła, podziału tuszy wołowej, dojrzewania i sezonowania mięsa wołowego. Można było poznać wyróżniki kulinarnego mięsa wołowego. O wartości odżywczej mięsa wołowego opowiedziała dietetyk Judyta Szymkowiak.

W pracowni gastronomicznej przyszli adepci sztuki kulinarnej podczas warsztatów mogli przekonać się, jak ważne jest dobre mięso, aby przygotować wyśmienite danie. Ważny jest także dobór przypraw, warzyw i dodatków z wołowiną, aby uzyskać najlepszy efekt. Wśród dań, jakie przygotowali uczniowie pod kierunkiem mistrza znalazły się między innymi: burger z wołowiną z pieczonymi frytkami, wołowina po burgundzku, tatar wołowy z emulsją z żółtka, oliwą truflową, ribeye stek w stylu koreańskim, New York strip steak, flank steak i inne.

Było smacznie i pouczająco.