W poniedziałek 6 maja uczniowie klas 1-4 kształcący się w zawodzie technik handlowiec mieli okazję uczestniczyć w Wirtualnym Festiwalu Umiejętności Zawodowych organizowanym przez Akademię Umiejętności Eurocash.

Wirtualne spotkania z ekspertami i praktykami z branży handlowej oraz spedycyjno-logistycznej w formie wykładów i interaktywnych warsztatów miały na celu przybliżenie młodzieży tematu "Merchandising - cichy sprzedawca". Spotkanie objęło cztery bloki tematyczne:

• Wprowadzenie do merchandisingu.
  • Merchandising producenta.
  • Merchandising handlowy.
  • Zastosowanie planogramów w handlu detalicznym.

Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych organizowany jest w ramach Projektu na rzecz promocji zawodów sprzedawcy i magazyniera-logistyka w szkołach branżowych oraz technika handlowca i technika logistyka w szkołach technicznych. Honorowy patronat nad projektem sprawuje Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Cele Wirtualnego Festiwalu Umiejętności Zawodowych:

• doskonalenie kompetencji zawodowych uczniów;
  • promowanie kształcenia zawodowego;
  • pokazanie możliwości rozwoju kariery zawodowej.