Rada Miejska w Suwałkach ustanowiła rok 2024 Rokiem Alfreda Wierusza-Kowalskiego. ZS nr 4 włączył się w propagowanie wiedzy o znanym malarzu urodzonym w Suwałkach. Podczas uroczystości szkolnej, która odbyła się 24 kwietnia, młodzież zaprezentowała obecny w malarstwie Alfreda Wierusza-Kowalskiego motyw wilka, a pan Grzegorz Serafin wygłosił wykład na temat życia i twórczości znanego suwalczanina. Rozstrzygnięty został również szkolny konkurs dotyczący sylwetki twórczej malarza. W kategorii prezentacja multimedialna I miejsce zajęła Wiktoria Dąbrowska z IVTTO, II – Karolina Makowiecka z IVTTO, III – Patrycja Czereszewska z IVTTO. W kategorii kolaż I miejsce zdobyła Gabriela Tramp z IVTTO, II – Kamila Endzul z IIICK, III – Natalia Meyer z IVTTO. Gratulujemy zwycięzcom!