Z miłości do zwierząt powstał projekt społeczny "Animals Friend” realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii przez grupę uczniów z klasy IIIH - Maję Żelazko, Wiktorię Burzyńską, Anielę Dzienis, Weronikę Jagłowską, Wiktora Kadora, Ingę Racis, Dominikę Sadowską, Patrycję Sokołowską, Martynę Walendykiewicz oraz Joannę Zawadzką.

Animals Friend to projekt to projekt realizowany z myślą o zwierzętach zarówno tych przebywających w schroniskach, jak również tych zagrożonych wyginięciem, ale również z myślą o dzieciach i młodzieży, którym brakuje wiedzy i świadomości w zakresie właściwej opieki nad zwierzętami domowymi, zachowania się w obecności zwierząt, czy godnego ich traktowania. Projekt Animals Friend prowadzi również działania informacyjne na temat gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Od października, kiedy rozpoczęła się realizacja projektu, grupa odwiedziła już Schronisko dla zwierząt w Suwałkach, które stara się odmienić los bezdomnych zwierząt poprzez szukanie pieskom nowych domów. Młodzież pomagała w opiece nad zwierzętami, poznawała historię czworonogów przebywających w schronisku, a także wyprowadzała psy na spacer. W ramach projektu zebrano również fundusze na zakup karmy dla zwierząt, oraz dokonano symbolicznej adopcji pantery śnieżnej. Przeprowadzono również liczne szkolenia i warsztaty, w których do tej pory wzięło udział niemal 300 beneficjentów.

W ramach tej Olimpiady uczniowie zdobywają kompetencje przyszłości takie jak: inteligencja społeczna, biegłość w rozwiązywaniu problemów, zdolność przetwarzania dużej ilości informacji czy współpraca przy realizacji własnych projektów społecznych. Uczestnicy Olimpiady zyskują ogromne doświadczenie w pracy projektowej potwierdzone Międzynarodowym Certyfikatem Zarządzania.