Uczennice Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii" realizują projekt społeczny pod nazwą "Spinacz - jesteśmy razem". Problem społeczny, jaki został poruszony przez młodzież to szeroko pojęta niepełnosprawność. Celem projektu jest poznanie potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych, a także zrozumienie ich codziennych problemów i ograniczeń. Dziewczęta do udziału w projekcie zaprosiły Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach, Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Podstawową "Bajka" oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Filipowie.

Realizując projekt "Spinacz - jesteśmy razem" dziewczęta chcą pomóc osobom niepełnosprawnym, dorosłym jak i dzieciom. Ich głównym celem jest zorganizowanie wolontariatu, w ramach którego będą wspólnie z przyjaciółmi wspierali osoby niepełnosprawne, pomagali im w codziennych czynnościach, prowadzili zajęcia i zabawy dla niepełnosprawnych dzieci.

Działania uczennic można śledzić w mediach społecznościowych: Spinacz-jesteśmy razem.