Realizacja projektów społecznych w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii to dla młodzieży ogromne wyzwanie. Uczniowie realizując projekt uczą się przez praktykę – działają zespołowo, by osiągnąć wspólne cele, które sami sobie wyznaczyli. Przechodzą od zespołowych decyzji, wspólnego określenia tematyki projektu przez planowanie i realizację zadań, aż do ewaluacji osiągniętych efektów.

W konsekwencji młodzi ludzie już na etapie edukacji szkolnej nabywają kluczowych umiejętności takich jak m.in. praca w zespole, czy skuteczna komunikacja z potencjalnymi partnerami.

Realizacja projektów to również możliwość poznania i współpracowania z innymi zespołami projektowymi z całej Polski. Zespół Animal World w trakcie realizacji swoich działań nawiązał efektywną współpracę z zespołem „Plant your home” z Łodzi.

Projekt Plant Your Home to nowatorski projekt, który ma na celu zaprezentowanie i rozpropagowanie wiedzy jak w łatwy i przyjemny sposób można radzić  sobie z rosnącymi cenami jedzenia, wykorzystując środowisko miejskich blokowisk - ogródki warzywne na balkonach mieszkań!

Taka międzyszkolna współpraca z zespołem z innego regionu Polski to dla uczniów kolejne nowe doświadczenie, lekcja kreatywnego dążenia do wyznaczonych celów.

Życzymy powodzenia obu zespołom.