9 marca 2023 r. z inicjatywy uczniów naszej szkoły, realizujących w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii" projekt społeczny "Animal World" odbył się Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej. Partnerem projektu został Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach.
W rywalizacji wzięły udział drużyny męskie i żeńskie z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach oraz Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach.

W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowały:

• Natalia Kumiszczak 3E,
  • Sylwia Ciszewska 3E,
  • Aleksandra Czerniawska 4TTO,
  • Kamila Sobolewska 4TTO,
  • Urszula Prawdzik 4TTG
  • Aniela Dzienis 2H.

Dziewczęta zajęły I miejsce w Turnieju.

Drużyna chłopców w składzie:

• Jakub Krzyżewski 4EG
  • Jakub Wasilewski 4E
  • Oliwier Beczkowski 3TTO
  • Piotr Januszanis 4EG
  • Kacper Babkowski 2H
  • Sebastian Dębski 2H

zajęła II miejsce w rywalizacji.

Podczas tego spotkania uczniowie mieli możliwość skonfrontować się z rywalem w uczciwej sportowej rywalizacji. Wszystkie drużyny biorące udział w Turnieju otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Animal World oraz dyplomy i nagrody rzeczowe.
Uczestników czwartkowej imprezy połączyły nie tylko sportowe emocje. Podczas turnieju prowadzona była zbiórka charytatywna na rzecz podopiecznych Schroniska KOTOZ w Suwałkach. Nie było wygranych i przegranych, bo liczył się wspólny cel – pomoc bezdomnym zwierzętom.