Budowanie w młodym pokoleniu poczucia wpływu na środowisko, uświadomienie najmłodszym, że to w ich rękach leżą losy planety to główne cele projektu społecznego EcoLudki realizowanego przez uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Członkowie projektu skupiają się na ochronie środowiska naturalnego, którego stan z roku na rok się pogarsza. Właśnie dlatego tak ważne jest działanie już teraz i edukowanie od najmłodszych lat  w jaki sposób dbać o naszą planetę Ziemię. Uczniowie uczą czym jest recykling, jak segregować śmieci, w jaki sposób oszczędzać wodę i prąd. Aby zdobyć fundusze na rozwój projektu przygotowują kiermasze oraz pozyskują partnerów i sponsorów.  Głównym beneficjentem projektu są dzieci i młodzież z suwalskich placówek oświatowych.

Życzymy wytrwałości w dążeniu do celu!