8 marca z okazji Dnia Kobiet odbyła się w bursie uroczysta część artystyczna. Zaprezentowany program artystyczny wywołał wiele uśmiechu i radości na twarzach naszej piękniej części społeczności bursy. Szczególne zainteresowanie i aplauz wywołały zaprezentowane aforyzmy i ciekawostki na temat kobiet oraz występ wokalny chłopców prezentujący piosenkę „Bo z dziewczynami” z repertuaru Jerzego Połomskiego. 

Na zakończenie chłopcy złożyli wszystkim Paniom i dziewczętom serdeczne życzenia oraz wręczyli kwiaty i słodkie upominki. Był to dzień pełen radości, uśmiechu, życzliwych słów, a także niespodzianek. 


 

15 lutego odbyła się w bursie dyskoteka z okazji Walentynek. Frekwencja oczywiście dopisała. Dyskotekę prowadził DJ Kacper, który zadbał o dobrą muzykę, przy której wszyscy wychowankowie doskonale się bawili. Ten dzień był doskonałą okazją by wyznać miłość, sympatię lub po prostu przyjaźń. 

 

21 grudnia odbyła się w bursie uroczysta kolacja wigilijna. Wieczerza wigilijna rozpoczęła się od życzeń i podzielenia się opłatkiem całej społeczności bursy. Następnie odbyła się kolacja z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Świąteczny nastrój podkreśliły polskie kolędy. Wieczór przebiegł w miłej, rodzinnej atmosferze a my naładowani pozytywną energią i magią nadchodzących świąt wyczekujemy już dni spędzonych w gronie najbliższych osób. 

 

W grudniu zorganizowano w bursie konkurs na najładniejszą „Świąteczną dekorację pokoju”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji świątecznej, dbałość o estetykę pokoju, rozwijanie talentów i kreatywnego myślenia, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz praca zespołowa.  

Młodzież wykazała się dużą pomysłowością i oryginalnością dlatego też komisja konkursowa miała ciężkie zadanie, ale udało się wyłonić zwycięzców. Wyniki są następujące: 

I miejsce: Hubert Kalwajtys, Hubert Wiśniewski, Mateusz Wasilewski, Oskar Macianis (pokój 116). 

II miejsce: Jakub Hanc, Mateusz Karpowicz, Igor Nieszczerzewski, Patryk Szpakowski (pokój 101). 

III miejsce: Patrycja Czereszewska, Karolina Makowiecka, Oliwia Sokołowska (pokój 124). 

Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się z tak dużego zainteresowania konkursem. Dzięki zaangażowaniu wychowanków czuć już w bursie atmosferę świąt.