5 września odbyły się w bursie zajęcia integracyjne dla wychowanków z klas pierwszych.

Zajęcia miały na celu nie tylko poznanie kolegów i koleżanek, ale również kształtowanie umiejętności nawiązywania prawidłowych relacji z rówieśnikami i nabywanie umiejętności współdziałania w grupie. Gry i zabawy dostarczały wychowankom dużo śmiechu i dobrej zabawy.


 

Nigdy nie przestajemy być dziećmi. Kierując się tą maksymą, jak co roku obchodziliśmy w bursie Dzień Dziecka. W czwartkowy wieczór (1 czerwca) odbył się tradycyjny grill. Nie zabrakło również sportowych emocji. Na zakończenie dnia młodzież rozegrała mecz piłki siatkowej. Pogoda dopisała, humory również.

Życzymy wszystkim Dzieciom, tym małym i tym dużym, żeby nigdy nie zatraciły dziecka w sobie.

  

26 kwietnia odbyło się w bursie uroczyste „Pożegnanie Absolwentów”. Spotkanie rozpoczął humorystyczny program słowno - muzyczny pt.: „Rok z życia maturzysty”. Kolejny fragment uroczystego spotkania poświęcony był wspomnieniom. Uczestnicy spotkania obejrzeli film z udziałem maturzystów - "Wspomnienia z bursy". Następnie Pani Dyrektor życzyła absolwentom sukcesów w dorosłym życiu, powodzenia na egzaminie maturalnym oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów. Zgodnie z tradycją, abiturienci otrzymali dyplomy absolwenta bursy. Następnie maturzyści złożyli całemu gronu pedagogicznemu serdeczne podziękowania za trud włożony w ich wychowanie, opiekę i troskę każdego dnia.

Była to uroczystość pełna wspomnień, podziękowań i wzruszeń. Mamy nadzieję, że czas spędzony w bursie nasi maturzyści będą miło wspominać, a relacje, które tutaj nawiązali zostaną na długo.

Wszystkim Maturzystom życzymy zdania egzaminu dojrzałości, pomyślności przy wyborze dalszej drogi życiowej oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.