Olimpiada Zwolnieni z Teorii jest pierwszą praktyczną olimpiadą w Polsce. Dzięki niej uczniowie mają szansę rozwijać kompetencje przydatne na rynku pracy, takie jak zarządzanie, kreatywność czy rozwiązywanie problemów, a także zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy czy rekrutacji na studia.

Chociaż okoliczności, w których obecnie żyjemy są niełatwe uczniowie naszej szkoły podjęli się realizacji projektów społecznych i przeszli do kolejnego etapu olimpiady Zwolnieni z Teorii.

W bieżącej edycji olimpiady młodzież realizuje trzy projekty:

Konsument pod parasolem - Wszyscy jesteśmy konsumentami, funkcjonujemy na rynku i podejmujemy decyzje zakupowe. Jednak zdarzają się nieuczciwi przedsiębiorcy, którzy mogą nas oszukać. Czy jesteśmy świadomi istniejących zagrożeń i swoich praw? Projekt ma na celu przybliżenie tych zagadnień. Bądźmy świadomymi konsumentami!

Członkowie zespołu: Aleksandra Zackiewicz, Marika Bujkowska, Zuzanna Stankiewicz, Kinga Giczewska, Patrycja Krzesicka, Anita Karwel

Konsument pod parasolem

PSYjaciele - Projekt „PSYjaciele” ma na celu uwrażliwienie ludzi na los bezdomnych zwierząt. Ważne jest, aby mogli oni odwiedzić schroniska i poznać naturalne zachowania przebywających tam psów. Poprzez realizację projektu młodzież chce również promować adopcję zwierząt. My, ludzie możemy im pomóc. Tylko na nas mogą liczyć.

Członkowie zespołu: Marcin Protasiewicz, Martyna Jasiulewicz, Oliwia Dorochowicz, Małgorzata Ciszewska, Karolina Leszczyńska.

PSYjaciele

Sztafeta pokoleń - teraz Twoja kolej! - Projekt ma na celu poszerzenie wiedzy, zwiększenie patriotyzmu oraz zainteresowania w zakresie historycznym wśród dzieci oraz młodzieży. Chcemy również pokazać wzorce, które dzisiejsza młodzież może podziwiać.

Członkowie zespołu: Alicja Brzozowska, Klaudia Tomkiewicz, Agnieszka Kowalewska, Ewelina Adamowicz

Sztafeta pokoleń - teraz Twoja kolej!