Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach po raz kolejny niosą pomoc bezdomnym zwierzętom oraz uświadamiają mieszkańców powiatu suwalskiego z jakimi problemami stykają się te bezbronne stworzenia.

Na początku października rozpoczęła się kolejna edycja Olimpiady Zwolnieni z Teorii w ramach której młodzież rozpoczęła realizację projektu społecznego "PSYjaciele". Uczniowie dążą do poprawy warunków zwierząt przebywających schroniskach oraz zwiększenia liczby ich adopcji. Młodzież nie tylko odwiedza schroniska i  wyprowadza psy na spacer ale także organizuje akcje mające na celu dostarczenie karmy, akcesoriów czy zabawek dla zwierząt.

Działaniem wartym szczególnej uwagi jest akcja pn.: ,,Świąteczna paczka dla schroniskowego psiaczka II'' skierowana do wszystkich miłośników zwierząt, którzy chcą przesłać paczkę dla psiaka i otrzymać tytuł Wirtualnego Opiekuna. Jeśli chcesz mieć takiego wirtualnego podopiecznego koniecznie zajrzyj tu:

Świąteczna Paczka Dla Schroniskowego Psiaczka II

Młodzież kolejny raz udowadnia, że los zwierząt nie jest im obojętny, a niesienie pomocy uważają za jeden z podstawowych ludzkich odruchów…