6 września 2020 roku w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach miał miejsce VII Konkurs Kulinarny „Sąsiedzi przy stole”. W tym roku także wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych podczas Konkursu. Tematem wiodącym konkursu było jadło kamedulskie. Od razu pojawiało się pytanie: co jadali kameduli i dlaczego jadło kamedulskie? Mamy 300- lecie miasta Suwałki, miasta które założyli kameduli. Po raz siódmy Suwalczanie mieli okazję degustować potrawy, które sporządzili profesjonaliści oraz uczniowie suwalskich szkół gastronomicznych. Mistrzowie sztuki kulinarnej: Marcin Budynek i Robert Sowa kierowali pracą uczniów. Zapach i smakowity wygląd dań degustacyjnych przyciągnął tłumy mimo pandemii. Wydarzeniu towarzyszyła piękna pogoda, muzyka, miła atmosfera, smaczne doświadczenie i zapewnienie: spotkajmy się za rok przy stole!