Po raz piąty w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach odbył się międzynarodowy festiwal kulinarny „Sąsiedzi przy stole”. Gotowały zespoły z Łotwy, Litwy, Niemiec i Polski.

Uczniowie naszej szkoły z klasy 2Ż i 3Ż podczas festiwalu wzięli udział w warsztatach gastronomicznych przygotowując sielawę, sos kurkowy oraz zapiekane ziemniaki z ziołami, czosnkiem i pomidorami. Zapach przyciągał zainteresowanych, a było ich wielu. Nawet Pani Ewa Beata Sidorek – zastępca prezydenta miasta Suwałk zajrzała do naszego garnka. Nasi kucharze nie tylko gotowali, lecz także udzielali wywiadów. Warsztaty prowadził Pan Marcin Budynek. Efekt końcowy był bardzo smaczny – degustacja wzbudzała zachwyt zgromadzonej publiczności.