Rok 2024 został ogłoszony w Suwałkach Rokiem Alfreda Wierusza-Kowalskiego. W ramach obchodów, 7 czerwca 2024 roku, odbyła się Suwalska Gra Miejska Zaginiony obraz. W emocjonującej zabawie wzięło udział sześć drużyn z suwalskich szkół średnich. Uroczyste otwarcie wydarzenia uświetnili swoją obecnością Pan Roman Rynkowski Zastępca Prezydenta Miasta Suwałk oraz Pani Dorota Sidorowicz Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania.

Zadaniem drużyn było odnalezienie 16 miejsc związanych z Alfredem Wieruszem-Kowalskim oraz innymi wybitnymi Suwalczanami. Uczestnicy zmierzyli się z różnorodnymi wyzwaniami, od zagadek matematycznych po analizę źródeł historycznych.

Rywalizacja była zacięta, a drużyny wykazały się znakomitą wiedzą i umiejętnościami. Pierwsze miejsce zdobył Zespół Szkół nr 4, drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół nr 2 (II LO), a trzecie - Zespołowi Szkół Technicznych. Kolejne miejsca zajęły III Liceum Ogólnokształcące, Zakład Doskonalenia Zawodowego oraz I Liceum Ogólnokształcące. Decydowały niewielkie różnice czasowe.

Naszą szkołę reprezentowały:
- Pietruszewska Angelika (2 ER T)
- Statkiewicz Julia (2 ER T)
- Pojawa Magda (2 ER T)

Gratulacje !!!