Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia w budynku nr 2 została zorganizowana kampania informacyjna. Uczniowie przygotowali plakaty (również w języku angielskim) dotyczące szkodliwości palenia, składu chemicznego dymu papierosowego oraz wyliczyli koszt palenia. Dużym zainteresowaniem cieszył się szkielet, na którym zostały zamieszczone informacje zniechęcające do palenia. Na lekcjach biologii został podjęty temat mechanizmu uzależnienia, wpływu składników dymu papierosowego na organizm człowieka oraz wpływu palenia e – papierosów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć eksperyment, który zobrazował jak wyglądają płuca palacza już po miesiącu palenia tej popularnej używki. Uczniowie i nauczyciele otrzymali również naklejki „Nie palę :)”, a ze szkolnego radiowęzła usłyszeliśmy utwór „Nie pal” zespołu Raz, Dwa, Trzy.